Košík 0

Starostlivosť o šperky a záruka

Šperky Shem Authentic, ako aj všetky šperky vlastnej výroby SHEM, sú vyrobené v Bratislave a ručne od začiatku až do konca procesu. Používam výhradne drahé kovy, predovšetkým 14-karátové zlato alebo klasické striebro rýdzosti 925/1000, od slovenských dodávateľov, ktoré je recyklované a takisto opäť recyklujem všetok nespotrebovaný materiál.

Zlato je kov prirodzene veľmi odolný voči oxidácii, striebro je na ňu náchylnejšie, no šperky z týchto drahých kovov je pomerne ľahké vyčistiť opäť do ich pôvodného stavu – či už veľmi mäkkou zubnou kefkou pod tečúcou vodou (pozor na výlevku – odporúčam zakryť špongiou, nejeden šperk už postihol takýto nemilý osud, že tam skončil) s trochou jemného umývacieho prostriedku na riad (pri niektorých odolnejších šperkoch, čisto z kovu bez drahých kameňov, sa osvedčila aj zubná pasta) alebo špeciálnou handričkou určenou na čistenie šperkov. So zlatými a striebornými šperkami je možné sa aj sprchovať,  no je potrebné chrániť ich pred chemikáliami, abrazívami, pri manipulácii s ostrými a ťažkými predmetmi a podobne. Predsa len ide o šperk, ktorý je charakteristický svojím jemným spracovaním a neopatrným zaobchádzaním sa môže poškodiť, zdeformovať či narušiť.  Šperky odkladajte do šperkovnice či krabičky na šperky.

Šperky značky Shlomit Ofir sú vyrobené v Izraeli a ich základom je mosadz, ktorá je pozlátená 16-24-karátovým zlatom alebo postriebrená. Znamená to, že na povrchu základného kovu (mosadze) sa nachádza niekoľko tenkých vrstiev vzácneho kovu, akým je zlato a striebro. Toto pokovenie je veľmi kvalitné a trvanlivé, treba však dodržiavať základné pravidlá starostlivosti a uskladnenia takýchto šperkov. Nemali by prichádzať do styku s tekutinami, najmä nie parfémami alebo lakmi na vlasy, ktoré môžu pokovenú vrstvu narúšať. Taktiež neodporúčame sa s nimi sprchovať, kúpať či športovať.  Skladovať by sa mali na suchom a tmavom mieste (nie v kúpeľni), ideálne v zip-lock sáčku. Čistiť ich môžete jemným pretretím mäkkou suchou flanelovou/bavlnenou handričkou. Na pozlátené a postriebrené šperky nepoužívajte vodu, žiadne chemické čistiace prostriedky, handričky na čistenie šperkov ani abrazívne materiály.

Záruka 2 roky sa nevzťahuje na poškodenie povrchovej úpravy používaním alebo nesprávnou starostlivosťou.

Pri troche správnej starostlivosti Vám budú naše šperky robiť radosť veľmi dlho!