Košík 0

O nás

Šperk má v sebe odpradávna magickú moc, priťahuje pohľady, rozširuje pôsobenie človeka, dodáva silu a sebavedomie. Často sa stáva talizmanom, sprevádza človeka jeho životom a potom pokračuje do ďalších generácií.

SHEM design collective predstavuje magické miesto, kde nájdete kolekcie šperkov, ktoré vás oslovia a oživia tak, ako magický shem [šém] oživil legendárneho golema. SHEM znamená v hebrejčine “meno” alebo aj “sláva”.

“Vášeň pre šperky v sebe pozorujem už od detstva a postupne som začala prenikať do tajov ich tvorby tradičnými zlatníckymi technikami. Po rokoch štúdií remesla, ktoré bolo na míle vzdialené tomu, čo som pôvodne vyštudovala (Fakultu manažmentu) som sa rozhodla začať s vlastnou tvorbou minimalistických šperkov zo zlata a striebra, ktoré sú odrazom môjho vnímania estetiky, a tak vznikla značka Shem Authentic. Shem design collective som však vytvorila ako priestor pre moderný dizajnový šperk, a preto som sa rozhodla priniesť na Slovensko aj výber z kolekcií značiek ako Shlomit Ofir Jewelry z Izraela či dánsky Pilgrim, ktoré oficiálne zastupujem. Izrael i Škandinávia mi učarovali, strávila som v nich nejaký čas a inšpirujú ma aj cez svojich tvorcov šperkov. Tvorím aj na objednávku a veľmi rada, predovšetkým z drahých kovov a nesmierne ma teší, ak môžem vytvoriť niečo osobného pre konkrétneho človeka. Šperk pre mňa znamená možnosť vyjadriť vlastnú individualitu a osobnosť, ale aj možnosť dať hlbší zmysel predmetu, z ktorého sa môže stať magický, potenciál prebúdzajúci “šém”.

Soňa Horvatovičová